http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nasz Patronat. Słynny "Macca" przyjedzie na triathlon do Sierakowa!
Wpisany przez Przemek Walewski   
czwartek, 28 kwietnia 2016 11:49

BL Triathlon Sieraków to impreza znana wśród wszystkich polskich fanów triathlonu. Sława zawodów zaczyna sięgać także poza granice Polski. Swój przyjazd do Wielkopolski potwierdził już Chris McCormack – 4-krotny Mistrz Świata w triathlonie. W związku z rekordową imprezą pod względem uczestników organizatorzy przygotowali wiele zmian w porównaniu z poprzednimi edycjami, m.in. Strefę Rodzinną.

Z roku na rok do Sierakowa przyjeżdża coraz więcej zawodników oraz kibiców. Dlaczego? Ponieważ tylko w popularnej „Krainie 100 jezior” są optymalne warunki do sprawdzenia formy u progu triathlonowego sezonu. Malownicze, lecz niezwykle wymagające trasy są jedną z cech charakterystycznych zawodów. Dodatkowego uroku rywalizacji dodaje niepowtarzalny rodzinny klimat Sierakowa z dala od miejskiego zgiełku.

Podobnie, jak to miało miejsce podczas poprzednich edycji, zawodnicy w tym roku będą rywalizować na dwóch dystansach – 56,5 km (popularna „ćwiartka”) oraz 112,95 km (znany również jako dystans średni). Co najważniejsze, po zeszłorocznej, niezwykle zaciętej rywalizacji o tytuł Mistrza Polski na dystansie średnim, postanowiono mistrzostwa po raz kolejny rozegrać w Sierakowie. To właśnie rok temu Kacper Adam wygrał we wspaniałym stylu, ustanawiając rekordowy czas polskiego zawodnika na krajowych zawodach na dystansie 112,95 km. Po wyrównanej walce podium uzupełnili odpowiednio Łukasz Kalaszczyński oraz Sylwester Kuster. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku znów będziemy świadkami niesamowitych emocji, ponieważ czołowi polscy zawodnicy planują ponowny start w Sierakowie.

chris mccormack 2

Legenda triathlonu w Sierakowie

Swoją obecność podczas JBL Triathlon Sieraków (27-29 maja) potwierdził już 4-krotny Mistrz Świata Chris McCormack, który podczas swoich wcześniejszych wizyt na poznańskim triathlonie słyszał wiele pochlebnych opinii tej imprezie. W tym roku postanowił sam przekonać się o fenomenie tych zawodów i przyjedzie do Sierakowa w roli ambasadora.

- Przyjazd Chrisa McCormacka pokazuje, że JBL Triathlon Sieraków jest imprezą zauważalną w triathlonowym świecie. Każdego roku przyciągaliśmy do tej małej miejscowości coraz więcej polskich zawodników. Teraz mamy nadzieję, że za sprawą wielokrotnego Mistrza Świata, już od przyszłego roku będziemy gościć coraz więcej zagranicznych triathlonistów – mówi Wojciech Kruczyński prezes Endu Sport i organizator JBL Triathlon Sieraków.

Pod względem zainteresowania Sieraków jest jedną z najpopularniejszych imprez w kraju. Obecnie na listach startowych znajduje się już blisko 2600 nazwisk, co stanowi ok. 90% przewidzianych miejsc. Biorąc pod uwagę, że większość zawodników na tę imprezę przyjeżdża ze swoimi rodzinami, to można się spodziewać, że w ostatni weekend maja Sieraków będzie tętnił triathlonem.

Nowości dla zawodników

Coraz większe zainteresowanie zawodników i ich rodzin przekłada się na jeszcze większe zaangażowanie organizatorów. Najważniejszą zmianą, na którą zdecydowali się organizatorzy, to przede wszystkim stworzenie specjalnej Strefy Rodziny. Jest to ukłon w stronę wszystkich tych zawodników, którzy razem ze swoimi najbliższymi chcieliby spędzić te ważne dla nich chwile. Za niewielką dodatkową opłatą (10 zł) zawodnicy będą mogli wraz z rodzinami przebywać na Pasta Party oraz w Strefie Finiszera.


Podczas JBL Triathlon Sieraków rywalizować będą nie tylko dorośli zawodnicy, ale również najmłodsi, którzy będą mieli okazję sprawdzić się na tle innych rówieśników. Dzień przed startem seniorów, 27 maja, młodzi sportowcy wystartują w duathlonie (połączenie jazdy na rowerze i biegu). Więcej informacji na temat tych zawodów można znaleźć na stronie: http://triathlonsierakow.pl/33/strona/147-duathlon_dla_dzieci

JBL Triathlon Sieraków ma wszystko, aby osiągnąć międzynarodowy sukces. Wystarczy spojrzeć na legendarne już zawody Challenge Roth. Mała niemiecka miejscowość każdego roku przyciąga najlepszych zawodników z całego świata. Najdobitniej o sukcesie Roth świadczy fakt, że miejsca na kolejną edycję rozchodzą się w zaledwie kilka minut. Dlaczego więc wielkopolski Sieraków miałby być gorszy od bawarskiego Roth?

- Byliśmy z wizytacją na najlepszych imprezach na świecie, od Fuertaventury, przez Roth, po Bahrain i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie mamy czego się wstydzić. Pod względem poziomu organizacji możemy śmiało konkurować z tymi czołowymi imprezami – mówi Wojciech Kruczyński. – Wystarczy spojrzeć na listy startowe naszych imprez, które z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę zawodników. To właśnie ci zawodnicy oraz ich rodziny są wyznacznikiem naszego sukcesu – podsumowuje Kruczyński.


 

Więcej informacji na temat JBL Triathlon Sieraków można znaleźć na stronie: http://triathlonsierakow.pl/