http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nasz Patronat. 100 dni do Enea Challenge Family!
Wpisany przez Przemek Walewski   
piątek, 15 kwietnia 2016 16:54

Już blisko 3400 zawodników zadeklarowało swój udział w Enea Challenge Poznań (22-24 lipca), a ta liczba dynamicznie rośnie praktycznie z dnia na dzień. Poznańska impreza będzie największą i najbardziej prestiżową triathlonową rywalizacją jaka odbyła się dotychczas w Polsce. Do Mistrzostw Europy praktycznie gotowi są już organizatorzy, którzy szykują dla zawodników m.in. 3500 kg owoców!

W dniach 22-24 lipca w Poznaniu odbędzie się prawdziwe święto sportu, którego punktem kulminacyjnym będą Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim ETU. Jednakże oprócz rywalizacji na dystansie długim triathloniści będą rywalizowali na jeszcze na trzech dystansach indywidualnych (sprint, olimpijski, średni) oraz na jednym w formie sztafety (średni). Swoje imprezy będą mieli fani biegania, którzy rozpoczną sportowy weekend: m.in. Enea Challenge Woman’s Run oraz Enea Challenge Family Run. Dodatkowo jak w każdej imprezie z cyklu Enea Tri Tour przed rywalizacją seniorów odbędzie się rywalizacja dzieci, którzy sprawdzą się zarówno w duathlonie, jak I triathlonie.

ż blisko 3400 zawodników zadeklarowało swój udział w Enea Challenge Poznań (22-24 lipca), a ta liczba dynamicznie rośnie praktycznie z dnia na dzień. Poznańska impreza będzie największą i najbardziej prestiżową triathlonową rywalizacją jaka odbyła się dotychczas w Polsce. Do Mistrzostw Europy praktycznie gotowi są już organizatorzy, którzy szykują dla zawodników m.in. 3500 kg owoców!

W dniach 22-24 lipca w Poznaniu odbędzie się prawdziwe święto sportu, którego punktem kulminacyjnym będą Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim ETU. Jednakże oprócz rywalizacji na dystansie długim triathloniści będą rywalizowali na jeszcze na trzech dystansach indywidualnych (sprint, olimpijski, średni) oraz na jednym w formie sztafety (średni). Swoje imprezy będą mieli fani biegania, którzy rozpoczną sportowy weekend: m.in. Enea Challenge Woman’s Run oraz Enea Challenge Family Run. Dodatkowo jak w każdej imprezie z cyklu Enea Tri Tour przed rywalizacją seniorów odbędzie się rywalizacja dzieci, którzy sprawdzą się zarówno w duathlonie, jak I triathlonie. Więcej szczegółów odnośnie całej imprezy można sprawdzić na stronie: http://challenge-poznan.pl/

Najważniejsza impreza Europie

- Tegoroczny Enea Challenge Poznań zdecydowanie będzie najważniejszą imprezą triathlonową w Europie i w związku z tym możemy się spodziewać, że do stolicy Wielkopolski zjadą się najlepsi zagraniczni triathloniści, którzy będą rywalizowali na dystansie długim – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i organizator zawodów. – Przez cały sportowy weekend spodziewamy się ok. 6000 aktywnych uczestników oraz ok. 20 000 kibiców, którzy będą wspierać zawodników zarówno nad Jeziorem Maltańskim, jak i w okolicach mety znajdującej się w samym centrum Poznania tj. na Placu Wolności – dodaje Kruczyński.

Dzięki temu, że tegoroczne Igrzyska Olimpijskie odbędą się w Brazylii, a Mistrzostwa Świata na dystansie długim już standardowo na Hawajach to Enea Challenge Poznań stanie się tegoroczną wizytówką europejskiego triathlonu na cały świat. Współorganizatorem imprezy jest Miasto Poznań. Już teraz na listach startowych można zauważyć reprezentantów aż 34 krajów, a wśród nich są takie nacje jak m.in. Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia, Niemcy, Anglia, Czechy, Walia, Chorwacja, czy Łotwa.

100 days to 1

Organizatorzy na ostatniej prostej

Zawody tej rangi to również ogromne przedsięwzięcie organizacyjne. Trzeba zwrócić uwagę na wszystkie aspekty, które zapewniają zawodnikom bezpieczeństwo oraz komfort rywalizacji. To także olbrzymia promocja dla miasta, które odwiedzą zagraniczni zawodnicy i kibice. Rzecznik prasowy poznańskiej imprezy, Aleksander Rosa, zwraca uwagę na to, że przygotowania idą zgodnie z wcześniej ustalonym planem – Jesteśmy przygotowani na przyjęcie wszystkich gości, którzy przyjadą do nas na lipcowy poznański weekend z triathlonem. Praktycznie zakończyliśmy wszystkie szczegóły dotyczące wyznaczania i ustalenia zabezpieczenia trasy zawodów, co jest dla nas najważniejsze. Teraz pracujemy nad ostatnimi projektami, które będzie można ujrzeć podczas imprezy, a mowa tutaj o koszulkach, medalach oraz innych materiałach, które zawodnicy otrzymają w swoich pakietach startowych. Równie istotna będzie rozrywka dla kibiców – stąd domykamy koncert znanej gwiazdy i mowa nie tylko o muzyce, ale także świecie fitness – dodaje Rosa.

O skali zawodów najdobitniej świadczą liczby. W punktach żywieniowych, strefie finishera oraz podczas pasta party zawodnicy zjedzą m.in. 3500 kg owoców, 6000 sztuk lodów, 1000 kg placka drożdżowego oraz wypiją ok. 21 000 litrów wody, którą w tym roku dostarczy partner imprezy – firma Cisowianka. Poza wodą – triathloniści wypiją około 10 000 litrów napoju izotonicznego od ALE – Active Life Energy, która to firma przygotowała specjalną edycję izotonika dedykowaną imprezie (szczegółowe liczby można znaleźć na końcu informacji prasowej).

Nie tylko sportowe emocje

Tradycyjnie Enea Challenge Poznań oznacza ogrom atrakcji dla kibiców. Poza wspomnianymi gwiazdami przygotowane zostaną specjalne punkty dla kibiców, odbędą się pokazy ćwiczeń – m.in. CrossFit. Zorganizowany zostanie festiwal poznańskich foodtrucków i masa innych atrakcji. Dla kibiców przygotowana będzie również specjalna strefa ufundowana przez Eneę. W strefie Enei na wszystkich czekać będzie m.in. aktywna rozrywka dla najmłodszych oraz sprzęt do kibicowania. Całość zmagań zakończy spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Zapowiedź imprezy można zobaczyć na stronie https://vimeo.com/152404311

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/

Enea Challenge Poznań 2016 w liczbach:

 • 1500 kg arbuzów,

 • 1100 kg bananów,

 • 900 kg pomarańczy,

 • 6000 szt. lodów,

 • 6000 szt. hamburgerów,

 • 1000 kg placka drożdżowego,

 • 500 kg makaronu,

 • 400 kg mięsa,

 • 3000 szt. racuchów,

 • 21 000 litrów wody,

 • 10 000 litrów napojów izotonicznych,

 • 15 000 szt. żeli energetycznych,

 • 3 900 szt. szotów magnezowych,

 

 

Poprawiony: piątek, 15 kwietnia 2016 17:00