http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nasz Patronat. Triathlon dla dzieci Enea Challenge Kids
Wpisany przez Przemek Walewski   
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 20:39

Nasz Patronat Zawody sportowe dla dzieci budzą największe emocje – tutaj nie ma miejsca na udawane wzruszenia czy wymuszone łzy. Maluchy stawiają na równi zabawę i wzmożoną aktywność fizyczną, nigdy się nie poddają i zawsze walczą do końca. Właśnie ruszyły zapisy na wyścigi organizowane z myślą o najmłodszych sportowcach w ramach cyklu Enea Tri Tour. Okazja do zapisów będzie podczas 2. Biegu Czekoladowego - Smak Lata, który odbędzie się dla dzieci i dorosłych  24 czerwca na poznańskiej Cytadeli. 

 

O tym, że droga ku podium rozpoczyna się już w najmłodszym wieku, nie trzeba nikogo przekonywać. Popularyzowanie aktywności wśród dzieci to ważny element edukacji i zarazem wiele okazji do doskonałej zabawy dla każdego.

Zawody Enea Challenge Kids będą kontynuacją programu „Tri Kids”, od stycznia realizowanego w piętnastu poznańskich szkołach (swym patronatem objął go m.in. prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak). Jednym z elementów tego programu są spotkania z najlepszymi polskimi zawodnikami, którzy wtajemniczają uczniów w arkana triathlonu, poprowadzą zajęcia sportowe, zachęcając ich do spróbowania sił w tej pasjonującej dyscyplinie. Ideą przyświecającą twórcom programu jest nie tylko budzenie w najmłodszych sportowej pasji, ale także wspieranie ich prawidłowego rozwoju.

 

TriKids 2

Road to Challenge”

Cykl Enea Tri Tour już podczas pierwszej edycji zyskał miano najbardziej rodzinnej z triathlonowych imprez odbywających się w tej części Europy. Od otwierającego cykl wyścigu JBL Triathlon Sieraków, poprzez liczne imprezy partnerskie, po Enea Challenge Poznań – wszędzie panuje familijna wręcz atmosfera wielkiego pikniku, która na długo zostaje w pamięci uczestników. Wyjątkowy klimat, niezliczone atrakcje, w tym doskonale zorganizowane strefy aktywności dla kibiców w każdym wieku, ale też szczególna dbałość o bezpieczeństwo uczestników sprawiły, że organizowanym przez poznański Endu Sport wydarzeniem zainteresowała się Challenge Family, jedna z dwóch największych organizacji triathlonowych na świecie. Jej założycielom przyświeca bowiem przekonanie, że triathlon ma stanowić przede wszystkim synonim doskonałej zabawy, łączyć pokolenia i dawać radość.

Dla najmłodszych

Już w maju dzieci spróbują swoich sił w zawodach JBL Duathlon Sieraków KIDS, które odbędą się 27 maja, czyli w przededniu piątej edycji imprezy pod nazwą JBL Triathlon Sieraków. Dla najmłodszych uczestników przygotowano trzy kategorie wiekowe: 7- i 8-latkowie będą musieli pokonać rowerem 1200 metrów i przebiec 300 metrów. Na 9- i 10-latków czeka dystans dwa razy dłuższy, a najstarsi (11- i 12-latkowie) będą musieli przejechać rowerem 2400 metrów i przebiec 600 metrów. Z pewnością nie zabraknie tu emocji i wzruszeń, a być może ukażą się nam prawdziwe sportowe talenty.

W kalendarzu imprez organizowanych pod szyldem Endu Sport i we współpracy z Challenge Family odbywa się też wiele zawodów – pływackich, rowerowych i biegowych – dla całych rodzin. każda z tych imprez stanowi kolejny etap na sportowej drodze do mistrzostw Europy, które odbędą się tego lata w Poznaniu. Jedną z takich imprez przygotowujących całe rodziny do lipcowego święta triathlonu jest 2. Bieg Czekoladowy – Smak Lata, który odbędzie się 24 czerwca w Poznaniu.

Enea Challenge Poznań 2016

Poznańska odsłona Enea Challenge Poznań, w ramach której rozegrane zostaną m.in. mistrzostwa Europy na dystansie długim, odbędzie się 22-24 lipca. To największe w Polsce i tej części Europy zawody triathlonowe (w ubiegłym roku wzięły w nich udział ponad trzy tysiące zawodników). W jej trakcie nie zabraknie także zawodów na najkrótszych dystansach, w tym dla dzieci. W zawodach wezmą więc udział także najmłodsi – nawet przedszkolaki (w wieku od 3 do 5 lat), dla których opracowana zostanie bezpieczna trasa obejmująca dwustumetrowy etap rowerowy i bieg na dystansie stu metrów.

Kategorie wiekowe i dystanse:

  • kategoria A (roczniki 2011-2013): rower 200 m + bieg 100 m

  • kategoria B (roczniki 2009-2010): pływanie 25 m + rower 500 m + bieg 200 m

  • kategoria C (roczniki 2007-2008): pływanie 50 m + rower 1000 m + bieg 400 m

  • kategoria D (roczniki 2004-2006): pływanie 100 m + rower 2000 m + bieg 800 m

Szczegółowe informacje i zapisy:

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 21:33