http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nasz Patronat. Bieg Kobiet nad poznańską Maltą
Wpisany przez Przemek Walewski   
czwartek, 24 marca 2016 12:20

NASZ PATRONAT Wyjątkowy bieg kobiet – Enea Challenge Woman’s Run – zainauguruje 22 lipca sportowe święto w Poznaniu, którego wielkim finałem będą Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie pełnym. Tym samym Poznań dołączy do innych europejskich krajów, w których to panie rozpoczną triathlonową rywalizację.

Biegi dedykowane wyłącznie kobietom zazwyczaj mają miejsce w okolicach 8 marca, w ramach świętowania na sportowo Dnia Kobiet. Tym razem, 22 lipca, panie otworzą najważniejszą imprezę w historii polskiego triathlonu, czyli Enea Challenge Poznań 2016. Podczas biegu Enea Challenge Woman’s Run zawodniczki będą rywalizować na dystansie 5,4 km (jedno okrążenie wokół Jeziora Maltańskiego), które przez kilka dni będzie jedną z aren triathlonowych zmagań.

- Od czterech lat pokazujemy, że w kwestii organizacji zawodów triathlonowych Poznań uczy się od najlepszych. Bieg specjalnie dedykowany kobietom otwiera triathlonowe weekendy w największych europejskich miastach, dlatego chcielibyśmy, aby u nas było podobnie – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz organizator Enea Challenge Poznań. – Nie bez przyczyny utarło się stwierdzenie „siła jest kobietą”. Zdecydowanie zauważamy, że z imprezy na imprezę w naszych zawodach startuje coraz więcej kobiet, które jak równy z równym rywalizują z mężczyznami. Dlatego chcielibyśmy w ten sposób podziękować im za włożony wysiłek i determinację – dodaje Kruczyński.

kobiety

Każda z pań, która weźmie udział w biegu, może liczyć na specjalną koszulkę techniczną oraz okolicznościowy medal. Będzie on niezapomnianą pamiątką ze sportowego weekendu, który zakończy się rywalizacją o Mistrzostwo Europy w triathlonie na dystansie długim.

Szczegółowy regulamin imprezy można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/etu-2016/enea-challenge-poznan-womans-run.

Pobiegną nie tylko kobiety

Triathlonistów wspierać będą nie tylko panie. Tego samego dnia, zaraz po zakończeniu biegu kobiet, odbędzie się bieg Enea Challenge Family Run na dystansie 10,8 km (2 okrążenia Jeziora Maltańskiego). Będzie on doskonałą okazją do tego, aby zaznaczyć swój udział w największym wydarzeniu w sportowej historii Poznania, podczas którego ok. 6 000 zawodników będzie rywalizowało na triathlonowych trasach.

Biegaczy do aktywnego wspierania triathlonistów zachęca ambasador biegu, Przemysław Walewski. – Bez względu na to czy uprawia się triathlon, bieganie, czy jazdę na rowerze, to wszyscy jesteśmy jedną wielką sportową rodziną. Mam nadzieję, że najlepszych triathlonistów w Europie przywitają setki poznańskich biegaczy – zapowiada.

 

Zapisy na obie imprezy biegowe możliwe są poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.sts-live.pl/Endusport/Event/Details/7.

Natomiast zapowiedź poznańskiego triathlonowego święta sportu można zobaczyć na stronie: https://vimeo.com/152404311.

 

Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 21:34