http://wszystkoobieganiu.com.pl

Finiszowy triathlon w Przechlewie
Wpisany przez Przemek Walewski   
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 15:00

Ponad 800 triathlonistów z całej Polski wystartuje w Prime Food Triathlon Przechlewo 2015. Nad Jeziorem Końskie odbędą się m.in. triathlonowe Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim i Klubowe Mistrzostwa Polski Sztafet. Na starcie nie zabraknie znanych triathlonowych nazwisk – Agnieszki Jerzyk, Ewy Bugdoł czy Łukasza Kalaszczyńskiego. Ostatnia z imprez cyklu Enea Tri Tour to także początek przygotowań do kolejnego sezonu 2016, którego pierwszym akcentem będzie kultowa impreza w Sierakowie. Zapisy już trwają.

Przechlewo po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem mistrzowskiej rywalizacji o najwyższe triathlonowe tytuły. Gorący doping kibiców i wspaniała, rodzinna atmosfera, mogą sprawić, że wrześniowa impreza po raz kolejny podbije serca zawodników i kibiców.

– Odwiedzając w ubiegłym roku Przechlewo w roli kibica, byłam świadkiem świetnej imprezy. Nic więc dziwnego, że zawody uzyskały prawo do organizacji triathlonowych Mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że na trasie pojawi się dużo kibiców, bo ich obecność dodaje zawodnikom siły. Spodziewam się bardzo ciekawej rywalizacji o medale Mistrzostw Polski, gdyż faworytów do zwycięstwa jest wielu – mówi triathlonistka, Agnieszka Jerzyk.

Jerzyk powalczy o mistrzowski tytuł m.in. z sześciokrotną Mistrzynią Polski na długim dystansie, Ewą Bugdoł. Z kolei w rywalizacji mężczyzn zmierzą się ze sobą m.in. Łukasz Kalaszczyński i będący w topowej sportowej formie w tegorocznym cyklu Enea Tri Tour, Christopher Pietruczuk.

Oprócz mistrzowskiej rywalizacji w kategorii pro i amator, kibice będą także świadkami rywalizacji indywidualnej na dystansie 112,95 (tzw. „połówce”). Wystartują w nich znani sympatykom triathlonu zawodnicy – Maciej Chmura, czy Jakub Dec. Nie zabranie też reprezentantów klubu ZKS Contra, którzy „zbierają” kilometry w ramach akcji charytatywnej „Biegamy dla siebie i dla innych”.

Prime Food Triathlon Przechlewo to ostatnia impreza w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych – Enea Tri Tour. Przez kilka miesięcy w 9 imprezach wzięły udział tysiące zawodników i kibiców.

- Zbliżamy się do końca sezonu triathlonowego. Był on z pewnością ciekawy i pełen wyzwań – nie tylko sportowych, ale również organizacyjnych. Udało nam się im sprostać, czego dowodem jest wysoki poziom zawodów rozgrywanych w ramach cyklu Enea Tri Tour. W Przechlewie poprzeczka postawiona będzie równie wysoko – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator cyklu Enea Tri Tour. Przechlewo to dla nas także sygnał do wytężonej pracy na nowy 2016 sezon. Pierwsza z imprez – JBL Triathlon Sieraków jest już dokładnie zaplanowana. Przewidujemy ten sam limit startujących, a zapisało się już ponad 1000 osób – gorąco zachęcam, zwłaszcza dziś w ostatnim dniu sierpnia, kiedy jest niższa opłata startowa do podjęcia wyzwania i zapisania się na tą kultową już imprezę – podsumowuje Kruczyński.


 

JBL Triathlon Sieraków 2016

 

Prace nad sezonem 2016 trwają, czego przykładem jest pierwsza z imprez cyklu – JBL Triathlon Sieraków na który zapisało się łącznie już ponad 1000 osób. Organizatorzy postanowili utrzymać limit miejsc na przyszłoroczną imprezę: - Uznaliśmy, że nie będziemy zwiększać ilości osób w Sierakowie kosztem po pierwsze komfortu i bezpieczeństwa a także kultowości tej imprezy i jej specyfiki – wyjaśnia Wojciech Kruczyński.

 

Impreza w Sierakowie już tradycyjnie pozwala na sprawdzenie wypracowanej przez zimę i wiosnę formy. Sierakowska impreza już na stałe wpisała się do kalendarza startowego wszystkich pasjonatów triathlonu w Polsce. Zawody te są tak ochoczo oblegane przez zawodników dzięki dwóm charakterystycznym elementom – niezwykle wymagającym, lecz pięknym trasom, które są solidnym sprawdzianem formy u progu sezonu oraz niepowtarzalnej nigdzie indziej rodzinnej atmosferze.

Do końca sierpnia obowiązuje obecna wysokość opłaty rejestracyjnej za start w malowniczym Sierakowie: 219 zł za dystans niezwykle popularnej "ćwiartki" oraz 275 zł za dystans "połówki".Od 1 wrzesnia obowiązywać będą wyższe stawki: odpowiednio 249 oraz 299 zł za dystans ćwiartki i połówki. Przypominamy również, iż rejestracja jest otwarta wyłącznie do momentu osiągnięcia limitu liczby osób, które dokonają opłaty startowej!

Piąta edycja Triathlonu Sieraków odbędzie się w dniach 28-29 maja 2016 - jest to doskonały termin dla imprezy przygotowującej do najważniejszego startu sezonu - Challenge Poznań! Wymagająca trasa będzie bardzo dobrym sprawdzianem po miesiącach treningów i pozwoli na trafne zweryfikowanie toku przygotowań.

Rejestracja odbywa się poprzez nowy system zapiosów dostępny na stronie: https://www.sts-live.pl/Endusport/