http://wszystkoobieganiu.com.pl

Kalendarz biegów w Polsce

Tu trzeba pobiec!

Imprezy pod naszym Patronatem!

 

niagara1 


 

 


Biegaj z Chevrolet Szpot 2010

W sobotę,  26 czerwca, szósty bieg IVedycji !

Wiosna już na całego zawitała do Poznania, a ostatnia sobota miesiąca też już za pasem. Dla zwolenników czynnego  wypoczynku na świeżym powietrzu to  nieomylny znak, że właśnie w sobotę 26 czerwca na poznańską Maltą odbędzie się trzeci w tym roku otwarty biegu z cyklu „Biegaj z Chevrolet Szpot”.

Zapowiada się rewelacyjna pogoda, dzień po naszym biegu odbędzie się III Poznań Halfmaraton, a zatem wszystko wskazuje na to, iż na starcie może pojawić się ponad 500 biegaczy. Organizatorzy, czyli firma Szpot, Mobil, ERGO Hestia i Radio ESKA  - patron medialny przygotowują ponad dwadzieścia nagród, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy pokonają trasę jednego okrążenia Malty w czasie poniżej 60 minut.

Start nastąpi punktualnie o godzinie 11-tej z mety Toru Regatowego, czyli przy hangarach, gdzie znajdować się będzie także meta. Tam również już o godzinie 10-tej rozpocznie prace Biuro biegu.

 

Nagrodą główną będzie tradycyjnie - ufundowany przez firmę Szpot - samochód marki Chevrolet Aveo na weekend. Dokładnie taki sam, jaki wygrał zwycięzca  9 POZNAŃ MARATON Mathew Kosgei z Kenii oraz wylosowany przez pana Dariusza Tockiego na mecie 10 POZNAŃ MARATON.

W ramach cyklu „Biegaj z Chevrolet Szpot” prowadzony jest także - już po raz czwarty - Ranking Szkół. Zasady punktacji są niezmienne, czyli udział ucznia w każdym z 9 biegów oznacza 2 punkty dla szkoły, a osoby towarzyszącej, którą może być rodzic, rodzeństwo, znajomi, nauczyciel oznacza 1 punkt dla szkoły.

Na scenie głównej j 11 POZNAŃ MARATON - w niedzielę 10 października b.r.-  trzy najlepsze szkoły w rankingu otrzymają czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 6 000 złotych. Warto wiedzieć, że w dotychczas rozegranych 31 biegach uczestniczyło łącznie ponad 9 500 biegaczy. Od ubiegłego roku dołączyli do nas także  członkowie oraz sympatycy Drużyny Szpiku.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat  otwartych biegów z cyklu „Biegaj z Chevrolet Szpot” można uzyskać pod numerem telefonu 696 429 859 .

Zapraszamy już w najbliższa sobotę 27 marca nad poznańską Maltę.  Start o godzinie 11-tej spod hangarów, czyli przy mecie Toru Regatowego Malta.( maw )

 

A


 

Kalendarium pozostałych jeszcze do rozegrania tegorocznych biegów:

26 czerwca

31 lipca

28 sierpnia

25 września


Łącznie niemal 9 000 uczestników, 31 imprez zorganizowanych od stycznia 2007 roku do września 2009 roku, ponad 40 szkół biorących udział w rankingu, niemal tysiąc wręczonych nagród – to w najbardziej telegraficznym skrócie dotychczasowy  bilans otwartych biegów z cyklu „Biegaj Chevrolet Szpot”.

W sobotę, 27 marca,  nad poznańską Maltą kolejny już bieg w cyklu. Start o godzinie 11-tej koło amiteatru (koło hotelu Park) na mecie Toru Regatowego Malta. Tam też będzie się znajdowała meta oraz czynne od godziny 10-tej biuro biegu. Ponownie - zawsze w ostatnią sobotę miesiąca - od stycznia do września włącznie będziemy zapraszali wszystkich lubiących na sportowo spędzać czas do pokonania jednego okrążenia wokół Jeziora Maltańskiego w czasie maksimum 60 minut.

Ponownie będziemy informowali  o liczbie dni, które pozostały do największego wydarzenia biegowego w Polsce – 11 Poznań Maraton, bowiem  biegi te traktujemy jako jeden z elementów przygotowań do pokonania królewskiego dystansu. Tradycyjnie  postaramy się – jak zawsze wspólnie z marką Mobil, Radiem ESKA  – o nagrody , które będą losowane wśród wszystkich uczestników. Od pierwszego biegu prowadzona będzie klasyfikacja w ramach rankingu szkół. O nagrodach dla najlepszych szkół – poinformujemy na starcie.

Kalendarium tegorocznych biegów natomiast przedstawia się następująco :

27 lutego

27 marca

24 kwietnia

29 maja

26 czerwca

31 lipca

28 sierpnia

25 września

Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 696 429 859 oraz na stronie www.szpot.pl