http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nasz Patronat. 86. "Biegaj z Opel Szpot" nad Maltą.
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 20:24

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, co powodowało rekordową frekwencję na starcie 86.biegu z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” nad poznańską Maltą w sobotę 2 kwietnia. Zapewne wspaniała , wiosenna pogoda, ale też coraz bliższy start zarówno poznańskiego półmaratonu, jak i 5.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Nie ma to, jak ostry trening w liczącej 800 uczestników grupie, a tyle właśnie osób pojawiło się na starcie, co jest nowym tegorocznym rekordem.

Biuro biegu pracowało na pełnych obrotach nawet kilka minut po godzinie 11-tej, kiedy to - poprzedzony rozgrzewką - nastąpił start. Trasa miała jak zwykle długość 5,4 km, a limit czasu na jej pokonanie wynosił do 50 minut. Tegoroczną nowością są dyplomy za zajęcie trzech pierwszych miejsc zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Odnotujmy zatem, że wśród pań najlepszą okazała się Iliana Jopek – Lubik, miejsce drugie zajęła Joanna Paczkowska, a trzecie Anna Kaczmarek. Z dużą przewagą wygrał  Przemysław Walewski (18:26), przed Adrianem Graczykiem oraz Mateuszem Rybarczykiem.

Kolejną nowością są pamiątkowe medale, których w 10-tej edycji będzie wręczonych dziesięć. W pierwszym tegorocznym biegu otrzymała go dziesiąta osoba na mecie, w biegu rozegranym w lutym 110 osoba na mecie, a 2 kwietnia 210-ta na mecie. Była nią Marlena Wyrwa z Poznania. Jak się okazało był to Jej pierwszy bieg w życiu, a nad Maltą znalazła się za sprawą udziału w biegu syna, ucznia szkoły Podstawowej nr 23 w Poznaniu.


 

Nagrodą główną był tradycyjnie ufundowany przez firmę Szpot samochód marki Opel Corsa na weekend, a laureatem tej nagrody okazał się mieszkaniec Obornik Wlkp. - Mateusz Miękus. Wśród pozostałych ponad 20 nagród znalazły się m.in. urządzenia liczące wykonane kroki, koszulki, plecaki, poradniki dla biegaczy, kalendarze, torby sportowe.


 

Zgodnie z Regulaminem Paszportów biegacza pierwsze 100 osób, które uzyskały w sobotę 2 kwietnia trzeci stempel w tegorocznym Paszporcie otrzymały dodatkowo nagrody – niespodzianki.

W prowadzonym tradycyjnie Rankingu szkół zasady punktacji są od lat niezmienne , co oznacza, że uczeń szkoły zdobywa w każdym biegu 2 pkt w Rankingu, a osoba towarzysząca ( rodzic, rodzeństwo, nauczyciel, znajomi ) 1 pkt zaudział w każdym z 9 biegów. Po raz kolejny w Regulaminie znalazły się dodatkowe punkty dla najmniej licznych szkół, które znajdą się w klasyfikacji generalnej w pierwszej 10-tce. Będzie to odpowiednio 150, 100 i 50 punktów, które przyznamy po wrześniowym biegu. Tradycyjnie trzy najlepsze w Rankingu szkoły otrzymają w listopadzie b.r. podczas uroczystej Gali czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 6 000 złotych.Miło nam poinformować, że po trzech biegach w Rankingu są już zarejestrowane 44 szkoły, a na prowadzeniu znajduje się Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu przed Gimnazjum nr 22 w Poznaniu oraz II LO w Poznaniu.

Organizatorem cyklu jest firma Szpot, a partnerami tegorocznej edycji są marka Opel, Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, PZU S.A. oraz Mobil .

Patronat honorowy nad X edycją „Biegaj z Opel Szpot” objął wiceprezydent Poznania– Arkadiusz Stasica, a patronat medialny TVP Poznań, Radio ESKA , Głos Wielkopolski oraz portal wszystkoobieganiu.pl . Jak było nad poznańska Maltą w sobotę 2 kwietnia pokazują zdjęcia autorstwa Mateusza Szafrańskiego.


 

Zapraszamy na 87.bieg w sobotę 23 kwietnia 2016 roku. Biuro będzie czynne od godziny 9.30 do 10.50, start nastąpi o 11-tej. Biuro, start i meta będą się znajdowały na mecie Toru Regatowego, przy hangarach nad poznańską Maltą. Szczegółowe informacje można otrzymać telefonując pod numer 696 429 859 lub pisząc na adres m.wajer@szpot,.pl( maw )


 

 

Ranking szkół po trzecim w roku 2016 biegu

  1. Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu 422 pkt

  2. Gimnazjum nr 22 w Poznaniu 387 pkt

  3. II LO w Poznaniu 360 pkt

  4. Gimnazjum nr 43 w Poznaniu 254 pkt

  5. Zespół Szkół w Tulcach 214 pkt

  6. Szkoła Podstawowa nr 23 w Poznaniu 184 pkt

  7. Szkoła Podstawowa nr 4 w Poznaniu 154 pkt

  8. Zespół Szkół Handlowych w Poznaniu 99 pkt

  9. Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu 93 pkt

  10. Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu 89 pkt