http://wszystkoobieganiu.com.pl

Pierwsze starcie! Cykl Grand Prix 2016 Maltańskie Kieretyny
poniedziałek, 14 marca 2016 16:48

Biegacze coraz częściej uciekają z miejskiej „dżungli” w las. Szukają spokoju i … nowych wrażeń. Wielu przekonuje się, że „górki” nie są takie straszne, a nawet sprawiają więcej frajdy niż bieganie po asfaltowych szlakach. Cykl Grand Prix „Maltańskie Kieretyny” to oryginalna propozycja dla wszystkich, którzy szukają nowych i naturalnych wyzwań. W sobotę 12 marca odbył się premierowy bieg, który zgromadził na starcie limitowaną liczbę 135 uczestników.

Biegacze wystartowali z Pyrland Park Linowy, który swoim klimatem przypomina fort z kart powieści Arkadego Fiedlera. Dystans 7 km okazał się wystarczający, by zasmakować maltańskich kieretyn. To gwarowe określenie na tzw. chynchy czyli krzaki i zarośla, a tych nie brakuje w maltańskich lasach. Tutaj przebiega szlak poznańskich umocnień fortecznych, które latem są niewidoczne wśród kieretyn.

 MK medale cov

Wiele osób chwaliło maltański przełaj i podkreślało, że to bieg z klimatem. „To znakomite przetarcie dla tych, którzy mają w planach biegi górskie, ultra, a mieszkają na nizinach. Trasa "Maltańskich Kieretyn" to Bieszczady i Karkonosze w pigułce”, mówi pomysłodawca imprezy, maratończyk i biegacz górski Przemek Walewski, który biega po maltańskich kieretynach od ponad 30 lat. Trasa odsłania urocze zakątki Malty i wiedzie śladami Kawalerów Maltańskich.

Crusader Cavalry

Najlepiej w terenie poradził sobie Jakub Musiał z Jarocina (26:32), a wśród pań Aleksandra Peisert z Poznania (30:35).Po raz pierwszy o prymat najlepszych zmierzyli się ci, którzy walczą w Mistrzostwach Służb Mundurowych. Wystartował m.in. komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, który finiszował w czasie 32:26 i prowadzi w klasyfikacji. Jego żona, Agnieszka, wywalczyła drugie miejsce na podium wśród kobiet (32:13). Wśród biegaczy nie zabrakło też policjantów z elitarnych pododdziałów i członków Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, m.in. cenionego ortopedy dr. Pawła Koczewskiego.

 MK 1

Kolejne edycje: 18 czerwca 13 listopada 2016 r.

 

Lista startowa:
http://plus-timing.pl/zgloszenia/maltanskie_kieretyny-2016/lista_startowa.php


 
Galeria biegu (do darmowego pobrania):
 
Wyniki:
 
Inne galerie zdjęć i relacje:
https://www.facebook.com/events/170654513297371/?active_tab=posts
Kolejne edycje „Maltańskich Kieretyn”.18 czerwca i 13 listopada. Do pokonania będzie 7 km po malowniczych lasach poznańskiej Malty, a każda trasa będzie różnić się od poprzedniej, pokazując inne uroki przyrody.

 Partnerzy I edycji „Maltańskich Kieretyn”

Pyrland Park Linowy, Garmin24.pl, BeHarmony

 

 

Poprawiony: wtorek, 15 marca 2016 18:03