http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nasz Patronat. Road to Challenge Poznań. Coraz bliżej wielkiej imprezy!
wtorek, 08 marca 2016 16:05

Nasz Patronat Blisko 800 osób wzięło udział w dwóch edycjach Enea Tri Tour Family Winter Run, które są stałą częścią przygotowań do największej imprezy triathlonowej w Polsce – Enea Challenge Poznań. Road to Challenge to także pozasportowe atrakcje dla kibiców zarówno tych dorosłych, jak i najmłodszych. Wszystko po to, aby odpowiednio podgrzać atmosferę przed Mistrzostwami Europy na Długim Dystansie, jakie po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną w tej części Europy. Patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka.

- Imprezy biegowe, spotkania triathlonistów i kibiców to nie tylko okazja do zrobienia czegoś dla swojej formy, ale także wymiana doświadczeń, planów treningowych i dokładnego zaplanowania udziału w naszych imprezach, w końcu wiosna tuż, tuż – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator imprezy.

– Enea Challenge Poznań i rozgrywane w jej ramach Mistrzostwa Europy na Długim Dystansie to największe zawody triathlonowe w całej Polsce. Dlatego tak istotne jest przygotowanie nas, jako organizatorów, zawodników i oczywiście kibiców – podsumowuje Kruczyński.

Cykl imprez biegowych będzie kontynuowany aż do wielkiego finału, jakim będzie Woman Run – dedykowany Paniom bieg wspierający triathlonistów na dzień przed zmaganiami oraz Family Run, gdzie udział będą mogły wziąć całe grupy kibiców w myśl maksymy federacji Challenge – „We are Family – we are triathlon”. Poza biegami odbędą się także treningi pływackie, spinningowe oraz inne ciekawe atrakcje sportowe prowadzące do tej wyjątkowej imprezy.

12792187 436190976573370 9086643772428752488 o

Szybsza i ciekawsza trasa

Po ustaleniach z doradcami z europejskiej Unii Triathlonu oraz zawodnikami regularnie startującymi w Poznaniu organizatorzy zdecydowali się na wprowadzenie ulepszeń w rozmieszczeniu strefy zmian na wszystkich czterech dystansach. W rezultacie strefa zmian na dystansie olimpijskim oraz średnim będzie znajdować się na parkingu górnym POSiR, natomiast dla zawodników startujących w Mistrzostwach Europy na dystansie długim oraz w sprincie – pod trybunami. Oznacza to, że po wyjściu z wody zawodnicy do stref będą mieli kilka metrów. Nowe lokalizacje stref spotkały się z dużym zadowoleniem ze strony zawodników, którzy startowali w Poznaniu w latach 2012 oraz 2013.

Zmiany wiążą się również z udogodnieniami dla początkujących triathlonistów, którzy po wyczerpującym etapie pływackim będą mieli do dodatkowego pokonania krótszą odległość po mniej wymagającym terenie. Dla bardziej doświadczonych natomiast zmiany oznaczają nowe rekordy na wszystkich czterech dystansach rozgrywanych na imprezach triathlonowych w Polsce.

Sama trasa zmagań triathlonistów będzie się również różniła od dotychczasowej. Różnice dotyczyć będą zwłaszcza odcinka biegowego, który rozpocznie się od strefy zmian (T2) umiejscowionej na dziedzińcu Urzędu Miasta (!). Uliczkami starego miasta, zahaczając także o Rynek, triathloniści wybiegną w kierunku wartostrady, by po wykonaniu odpowiedniej ilości pętli wrócić w rejon Placu Wolności, gdzie wśród rozstawionych trybun, sceny z DJ’ami odbędzie się finisz. Tegoroczna trasa jest idealna do tego, aby dopingować triathlonistów. Powstaną specjalnie zorganizowane punkty kibica, gdzie przy użyciu rozmaitych środków możliwe będzie dodatkowe wsparcie dla triathlonistów.

Moc atrakcji

Enea Challenge Poznań to także wielkie święto dla kibiców i wszystkich mieszkańców Poznania. Strefy aktywności, mobilna gastronomia, treningi na otwartym powietrzu, koncerty znanych gwiazd i kino letnie to tylko niektóre z nich. Spektakularne zakończenie Mistrzostw Europy to m.in. pokaz sztucznych ogni. Z całą pewnością w weekend 22-24 lipca każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawostki tegorocznej imprezy prezentuje film promocyjny wydarzenia: https://vimeo.com/152404311

Wsparcie w organizacji

Współorganizatorem poznańskiej imprezy jest Miasto Poznań, które aktywnie działa na rzecz wspierania sportu i zdrowego trybu życia. Sam fakt organizacji ME właśnie w stolicy Wielkopolski stanowi nie tylko dobrą promocję dla miasta, ale także generuje spory ruch turystyczny. Już teraz na listach znajdują się reprezentacji prawie wszystkich europejskich krajów i nie tylko. Zakładana liczba 6000 zawodników na wszystkich dystansach mnożona jest przez współczynnik 2,5 – tyle bowiem osób (statystycznie) przyjeżdża kibicować zawodnikowi na imprezie. Poza tym są jeszcze kibice i zapaleńcy sportu z Poznania i całej Wielkopolski.

- Tym bardziej cieszy nas także honorowy patronat Ministra Sportu i Turystyki, który zdecydował się objąć Mistrzostwa Europy swoim wsparciem – podkreśla Wojciech Kruczyński. – Działamy intensywnie z wieloma instytucjami: Polskim Związkiem Triathlonu, sponsorami i patronami medialnymi aby wypromować imprezę dzięki której o Polsce będzie głośno na świecie – dodaje.


 

Pośród wielu sponsorów firma Enea aktywnie wspiera poznańską imprezę, jak i cały cykl przygotowań „Road to Challenge..” Poprzez udział w konkursie TriathLOnoVE MustHave (https://apps.facebook.com/click_competition/23962/en) wszyscy pasjonaci triathlonu mają szansę wygrać pakiety startowe na największe polskie imprezy, m.in. Enea Challenge Poznań, czy JBL Triathlon Sieraków.