http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nasz Patronat. 85. bieg z cyklu "Biegaj z Opel Szpot". Relacja.
wtorek, 08 marca 2016 00:09

O godzinie 11.00 w sobotę 27 lutego 2016 roku wiadomym było, iż padł kolejny tegoroczny rekord , bowiem na starcie pojawiło się 550 biegaczek i biegaczy. Fakt, pogoda była słoneczna, wręcz wymarzona, termometry pokazywały 5 stopni Celsjusza. Organizator – firma Szpot - wraz z Partnerami, którymi są marka Opel, Miasto Poznań, POSiR, PZU S.A. oraz Mobil przygotowali tradycyjnie niemal 30 nagród. Nic zatem dziwnego, że tak liczna grupa stanęła do rywalizacji na dystansie 5 300 metrów, czyli jednego okrążenia wokół Jeziora Maltańskiego.

Tegoroczną nowością są dyplomy za zajęcie trzech pierwszych miejsc zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Najlepszymi w tym biegu w kategorii kobiet okazały się : Katarzyna Golda – Wojtkowiak, Iliana Jopek – Lubik i Anna Kaczmarek. Natomiast wśród mężczyzn miejsce pierwsze zajął Mirosław Masty, drugie Mateusz Rybarczyk, a trzeci ( po raz drugi w tym roku ) Rafał Ławski. Kolejną nowością są pamiątkowe medale, których w 10-tej edycji będzie wręczonych dziesięć. W pierwszym tegorocznym biegu otrzymała go dziesiąta osoba na mecie, a w biegu 27 lutego zdobył go zajmując110-te miejsce na mecie Marcin Pyrek z Poznania, uczeń II LO w Poznaniu.

Nagrodą główną był tradycyjnie ufundowany przez firmę Szpot samochód marki Opel Corsa na weekend , a laureatem tej nagrody został Sebastian Mendlewski z Poznania. Wśród pozostałych ponad 20 nagród były się m.in. urządzenia liczące wykonane kroki, koszulki, plecaki, poradniki dla biegaczy, kalendarze, torby sportowe. Nowością była nagroda ufundowana przez Centrum Medyczne „Diagnosis” z Zalasewa dla najstarszego uczestnika biegu. Voucher na bezpłatne kompleksowe badania kardiologiczne otrzymała pani Ewa Słowek. Okazało się, że laureatka tej nagrody jest starsza od kolejnego biegacza, który zgłosił swoją kandydaturę o… 6 dni. Oboje urodzili się w roku 1943! Brawo !

Rumieńców nabiera rywalizacja w Rankingu szkół . Zasady punktacji są od lat niezmienne , co oznacza, że uczeń szkoły zdobywa w każdym biegu 2 pkt w Rankingu, a osoba towarzysząca ( rodzic, rodzeństwo, nauczyciel, znajomi ) 1 pkt za udział w każdym z 9 biegów. Po raz kolejny w Regulaminie znalazły się dodatkowe punkty dla najmniej licznych szkół, które znajdą się w klasyfikacji generalnej w pierwszej 10-tce. Będzie to odpowiednio 150, 100 i 50 punktów, które przyznamy po wrześniowym biegu. Tradycyjnie trzy najlepsze w Rankingu szkoły otrzymają w listopadzie b.r. podczas uroczystej Gali czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 6 000 złotych. Na czołowych miejscach jest coraz bardziej tłoczno. Po drugim w tej edycji biegu na prowadzeniu jest II LO w Poznaniu wyprzedzając Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu o 11 pkt. Między trzecim w Rankingu Gimnazjum nr 43 w Poznaniu, a czwartym Gimnazjum nr 22 w Poznaniu jest tylko 5 pkt różnicy. Oznacza to tylko i wyłącznie zaciętą rywalizację do końca, czyli do września włącznie.

Po raz pierwszy podczas biegu 27 lutego b.r. pokazano publicznie nagrodę główną 5.biegu 10 km Szpot Swarzędz, którą będzie samochód osobowy Opel Karl. Zapisy do tego biegu trwają, a wszystkie informacje można znaleźć na stronie www.biegi.szpot.pl .

 12767230 10207688126697883 1747524338 n

Organizatorem cyklu jest firma Szpot, a partnerami tegorocznej edycji są marka Opel, Miasto Poznań, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, PZU S.A. oraz Mobil .Patronat honorowy nad X edycją „Biegaj z Opel Szpot” objął wiceprezydent Poznania– Arkadiusz Stasica, a patronat medialny TVP Poznań, Radio ESKA , Głos Wielkopolski oraz wszystkoobieganiu.pl .


 

 Uwaga ! Z powodu przypadających w ostatni weekend marca 2016 roku Świąt Wielkanocnych, bieg w marcu się nie odbędzie. W kwietniu natomiast odbędą się aż dwie imprezy z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” . Zapraszamy na 86.bieg w sobotę 2 kwietnia 2016 r. Biuro będzie czynne od godziny 9.30 do 10.50, start nastąpi o 11-tej. Czy miejscem startu będzie meta Toru Regatowego Malta, czy teren przy Amfiteatrze, poinformujemy w tygodniu poprzedzającym bieg.  Wszelkie pytania prosimy kierować na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub nr telefonu 696 429 859 (maw )


 

 

Podium Rankingu Szkół (po dwóch biegach)

 

  1. II LO w Poznaniu 224 pkt

  2. Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu 213 pkt

  3. Gimnazjum nr 43 w Poznaniu 148 pkt

Poprawiony: wtorek, 08 marca 2016 00:15