http://wszystkoobieganiu.com.pl

Relacja. II Bieg Agrobex Leśna Piątka w Swarzędzu. Słoneczna atmosfera.
poniedziałek, 29 lutego 2016 17:01

Słoneczna pogoda, uśmiechnięte twarze i moc pozytywnej energii, to oznaki nie tylko nadchodzącej wiosny. Taka atmosfera towarzyszy biegom pod znakiem „Agrobex Leśna Piątka”. Druga edycja odbyła się 28 lutego, a na starcie stanęła rekordowa liczba ponad 300 biegaczy. Impreza zaliczana jest do cyklu „Biegaj i zwiedzaj”.

Organizatorami biegu była poznańska firma Agrobex i Wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad akcją objął też Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek Zawodnicy wystartowali spod Szkoły Podstawowej w Zalasewie, która jest jedną z najnowocześniejszych w Wielkopolsce. W szkole znajdowało się biuro zawodów i zaplecze dla biegaczy.

II bieg Agrobexu  Leśna Piątka odbył się w Zalasewie 2

Na liście startowej znalazła się rekordowa liczba 354 biegaczek i biegaczy. Przypomnijmy, że w premierowej edycji, w listopadzie ubiegłego roku, wystartowało 114 uczestników. Ci, którzy wystartowali podczas drugiej edycji „Leśnej Piątki” mogli liczyć na niespodziankę, którą ufundowała firma „Cybina”. Każdy uczestnik otrzymał techniczną koszulkę w modnym tego roku kolorze „blue”. Nic dziwnego, bo przecież właściciel „Cybiny”, Andrzej Arentowski, to aktywny biegacz i popularyzator aktywnego stylu życia. Partnerem biegu jest firma Szpot, której prezes Irek Szpot, z sukcesem startuje w triathlonach i maratonach oraz organizuje jedną z największych „dziesiątek” w Polsce – ponad 4 tysiące biegaczy. W tym roku będzie to już 5. Bieg 10 km Szpot Swarzędz, który tradycyjnie wystartuje w drugą niedzielę maja.

Agrobex

W następnej edycji „Leśnej Piątki” w Swarzędzu organizatorzy spodziewają się kolejnego wzrostu frekwencji i zapowiedzieli uruchomienie dodatkowych terminów odbioru pakietów startowych oraz udostępnienie hali sportowej na potrzeby biegaczy.

Malowniczo położona trasa wiodła leśną drogą, od Zalasewa do Swarzędza. Na biegaczy czekała także inna atrakcja – nowy mostek nad Leśnym Potokiem wybudowany przez specjalistów z Agrobeksu. Dzięki niemu, nie trzeba było wbiegać na ulicę Transportową. Przypomnijmy, że specjalnie na pierwszy bieg powstał słynny, „zielony mostek”, który odkrył biegaczom nowe tereny. Jak zaczęła się historia „Leśnej Piątki” w Swarzędzu?

Założyliśmy Szkółkę Biegową z myślą o naszych mieszkańcach. Treningi odbywają się co poniedziałek pod okiem maratończyka Przemysława Walewskiego, bieg jest kolejnym wydarzeniem promującym tę aktywność fizyczną. Mieszkańcy Zalasewa mają do dyspozycji przepiękne trasy, warto je produktywnie wykorzystać” – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex. Gmina dynamicznie rozrasta się i liczy już 48 tys. mieszkańców. Wielu z nich przeprowadziło się z Poznania.

'”Leśne dukty i ścieżki to najlepsza nawierzchnia dla biegaczy, jest miękka i amortyzuje wstrząsy. Nie można nie doceniać kontaktu z naturą. Warto zaczerpnąć świeżego powietrza i zrelaksować się na malowniczych trasach wokół Zalasewa” – zachęca Przemysław Walewski dyrektor biegu. Z 323 uczestników zostały wyłonione trzy zwyciężczynie w kategorii open kobiet i trzech zwycięzców w kategorii open mężczyzn, osoby te otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Centrum Medyczne „Diagnosis”, „Martombike” oraz „Goko Sushi” oraz puchary ufundowane przez burmistrza Mariana Szkudlarka. Puchary czekały też na najszybszą biegaczkę z gminy Swarzędz – Aldonę Białas oraz biegacza – Radosława Plucińskiego.

II bieg Agrobexu  Leśna Piątka odbył się w Zalasewie 1

Bieg nie był łatwy, trzeba było wciąż zmieniać tempo trudno, konkurenci deptali mi po palach. – mówi Radosław Pluciński (czas 17:27), zdobywca pierwszego miejsca. Liczyłam na to, że się uda, chociaż biegłam świeżo po treningu. Troszkę trzeba było uważać na korzenie, ale w końcu to Leśna Piątka, więc o to chodziło – skomentowała Aleksandra Peisert (19:26), która zdobyła pierwsze miejsce wśród kobiet.

L5

Na wszystkich biegaczy, którzy ukończyli bieg czekały świeżo wypieczone drożdżówki z cukierni „Magdalenka” i woda. Podczas delektowania się wypiekami biegacze robili sobie zdjęcia z oryginalnymi medalami, na których widniała cyfra 5 i podobizna dzika, który nie jest obcy biegaczom z okolic. Na czas zawodów dziki przeprowadziły się jednak w inne okolice... Biegacze już teraz zastanawiają się jaki zwierzak będzie medalowym bohaterem kolejnej edycji „Leśnej Piątki”?


Zapraszamy na organizowany przez Wszystkoobieganiu.pl cykl Grand Prix "Maltańskie Kieretyny". Limit tylko 200 zawodników. Terminy startów w marcu, czerwcu i w listopadzie 2016 r.

medal pop

Więcej o biegu na naszej stronie TUTAJ


 

 

Patrycja Haremska, ARF

 

 

Poprawiony: wtorek, 01 marca 2016 16:13