Relacja. 38. PZU Maraton Warszawski
poniedziałek, 26 września 2016 09:29

Zwycięzcą 38. PZU Maratonu Warszawskiego został Omullo Ezekial, który dystans 42 km 195 m pokonał w czasie 02:08:55. Na podium stanęli także: Chebii Douglas Kipsanai z czasem 02:11:26 oraz Kimwetich Dominic Kangor, który trasę maratonu pokonał w 02:11:49.

Zwycięzca 38. PZU Maratonu Warszawskiego Omullo Ezekial osiągnął drugi najlepszy czas w historii Maratonu Warszawskiego! W pierwszej dziesiątce biegaczy znalazło się aż trzech Polaków! Poniżej prezentujemy wyniki pierwszej dziesiątki w klasyfikacji generalnej mężczyzn:

10) Nożyński Dariusz, Polska, 02:28:58

Najszybszą kobietą 38. PZU Maratonu została Kibiwott Gladys (Bahrajn), która na metę dotarła w czasie 02:36:34. Zaraz za nią na podium znalazły się Wubishet Tizita Niguse (Etiopia) z czasem 02:37:31 oraz Muia Jane Mwikali (Kenia) z czasem 02:39:11. Pierwszą Polką, która przekroczyła linię mety była Anna Szyszka z czasem 02:50:18. W pierwszej dziesiątce kobiet znalazły się 3 Polki.
Prezentujemy pierwsze dziesięć kobiet, które ukończyły 38. PZU Maraton Warszawski.