http://wszystkoobieganiu.com.pl

Triathlon. Trening dla dorosłych i dzieci PDF Drukuj Email
wtorek, 25 lutego 2014 23:52

Kto daje przykład? Rodzic dziecku? Czy dziecku dorosłemu? Okazuje się, że często to dzieci potrafią zainspirować swoich rodziców do uprawiania sportu. Dzieci cały czas biegają. Mają ten naturalny odruch. Dorośli są „uziemieni”. Jednak to dorośli są odpowiedzialni za kształtowanie odpowiednich nawyków już od młodości u dzieci. Mogą dać dużo, ale przeważnie nie robią … nic. Sport nie znajduje się na przeciwległym biegunie szkoły. Nie ma albo-albo. Wiedzieli o tym dobrze starożytni Grecy. Partnerem Akademii Młodych Olimpijczyków jest m.in. Drużyna Szpiku.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi były znakomitą okazją do porównania „baz startowych ” różnych krajów. W Polsce, w wielu dyscyplinach, istnieje przepaść pomiędzy kategoriami seniorów, juniorów i młodzików.

- Nie można stać się olimpijczykiem na skróty - mówi Przemek Walewski, inicjator Akademii Młodych Olimpijczyków. -  Nasza multimedalistka Justyna Kowalczyk nie miała tak wczesnego wejścia w profesjonalny trening jak jej norweskie rywalki, ale trenuje więcej niż inni. Podkreśla, że ważne są uniwersalne, lekkoatletyczne podstawy, które są fundamentem do uprawiania każdej dyscypliny.

Biegała przełaje i trenuje latem w Tatrach. Trzeba znać metodę. Działająca w Poznaniu Akademia Młodych Olimpijczyków nie szuka młodych talentów, ale odszukuje w dzieciach wrodzone talenty. To oryginalna inicjatywa, która ma już wielu sympatyków.

- Zapraszamy na nasze zajęcia dzieci w wieku 4 - 16 lat oraz dorosłych na zajęcia kształtujące wszechstronny rozwój fizyczny, który stanowią podstawę do wszystkich dyscyplin sportowych – mówi dr Maciej Nowak, opiekun wielu utytułowanych olimpijczyków, współzałożyciel i wiceprezes Akademii Młodych Olimpijczyków.

- Wykorzystujemy najnowsze metody treningowe. Kształtujemy umiejętności psychologicznych, wewnętrznej motywacji przydatnej w sporcie i w życiu. - Uczymy, jak panować nad emocjami, kształtować pewność siebie, wydobywać swój potencjał i umiejętność wyznaczania i osiągania celów – dodaje trener pływania w Daniel Osik, utytułowany medalista maratonów pływackich.

Badamy i analizujemy wydolność organizmu przy współpracy ekspertów mających doświadczenie w kadrach olimpijskich.

Mezo

Jacek Mezo Mejer daje przykład swojej córce

Filip Przymusiński, trzeci zawodnik na długim dystansie w 1.Lotto Poznań Triathlon, zachęca wszystkich miłośników triathlonu do tej dyscypliny.

- Pływanie, jazda na rowerze i bieganie to niesamowita dawka energii. Ukształtujemy w ten sposób swoją kondycję bez uszczerbku dla zdrowia. Warto poświęcić więcej czasu na pływanie, by wzmocnić partie mięśni, które mniej pracują w czasie biegu i jazdy na rowerze. Woda jest znakomitym bodźcem.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci… To nad Maltą swoją formę szlifowali nasi zimowi olimpijczycy Jan Szymański i Mateusz Garniewicz oraz wielu letnich olimpijczyków - wioślarzy i kajakarzy oraz lekkoatletów. Pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno, by swoją wykrzesać swoją formę.


Na Termach Maltańskich 9 marca o godz. 11.00 (sala na 1.piętrze) wszyscy chętni – dorośli i rodzice – będą mogli zapoznać się z projektem Malta Strefa Triathlonu, w ramach którego jest możliwość trenowania wszechstronnych dyscyplin dla dorosłych i dzieci: triathlonu, biegania, pływania, treningu ogólnorozwojowego według sprawdzonej metody Effective Training System (E.T.S.)


 

Bezpłatne badania medyczne i analiza wad postawy, testy sprawnościowe, prezentacja nowości Garmin24.pl i sprzętu sportowego, konsultacje z trenerami i olimpijczykami , to tylko niektóre atrakcje „Malta TRI dla każdego”. Dla amatorów triathlonu to okazja na profesjonalne przygotowanie się do 2. Poznań Triathlon.


 

Więcej informacji:

www.maltatri.pl

Poprawiony: wtorek, 04 marca 2014 23:57