http://wszystkoobieganiu.com.pl

Biegiem szybciej! PDF Drukuj Email

W stolicy Wielkopolski działa centrala Poland Running Academy, pierwszej tego typu "uczelni" w Polsce. Partnerem sprzętowym jest Nike, partnerami merytorycznymi: Nautilus Training Center i Rehasport Clinic.

Poland Running Academy to pierwsza tego typu „szkoła dla biegaczy”. Coraz więcej ludzi biega, ale wielu nie wie jak do tego się zabrać.

- Panie się wstydzą, faceci uważają, że wszystko wiedzą – mówi Przemek Walewski, szef PRA  i wydawca Wszystko o Bieganiu. – Podczas bliższych rozmów szybko „topnieją lody” i każdy chłonie porady, bo wie, że ich efekty będą widoczne już za kilka dni,kilka tygodni. Bieganie to bardzo wymierna dyscyplina sportu. Panie przekodowują się, że to najprostsza i najtańsza droga do… schudnięcia.


Adepcji Poland Running Academy to zarówno początkujący biegacze, jak i ci, którzy chcą się zmierzyć ze swoim pierwszym maratonem. Inni to już „wybiegani” maratończycy, którzy chcą trenować pod opieką profesjonalistów. Akademia zapewnia nie tylko porady treningowe, wspólne bieganie, ale też opieka lekarzy, fizjoterapeutów.
W klubach Nautilus Training Center w Poznaniu i Gorzowie Wlkp. ruszył specjalny program przygotowujący biegaczy do startów na dystansach 10 km, półmaratonu i maratonu. Więcej informacji na www.nautilus.pl. 

Greek

 


Dlaczego warto trenować z Poland Running Academy?- treningi dla początkujących i zaawansowanych  biegaczy, miłośników Nordic Walking  i rolkarzy ( zajęcia także dla obcokrajowców pod opieką anglojęzycznego instruktora)

- profesjonalna opieka trenerska i ekspertów odnowy biologicznej

- rabaty na zakup sprzętu do biegania w autoryzowanych sklepach sportowych

- indywidualne przygotowania do pierwszego startu na 10 km, w półmaratonie i maratonie

- sportowa dieta, która poprawi „życiówkę” i pozwoli zrzucić zbędne kilogramy

- wspólne wyjazdy na zawody w Polsce i za granicą

- treningi z elitą polskich maratończyków oraz biegającymi  VIP-ami, m.in. Kasią Bujakiewicz, Jackiem Fedorowiczem, Robertem Korzeniowskm, Piotrem Gruszczyńskim, Bogusławem Mamińskim, Piotrem Reissem, Mezo i innymi, którzy połknęli bakcyla.

- atmosfera "biegowej rodziny"


Planowane obozy sportowe i wyjazdy

- 10-13 kwietnia. Międzyzdroje

- 1-4 lipca, Jarosławiec (Bieg po plaży, 15 km )

- 17 lipca, Karpacz (Bieg na Śnieżkę, 10 km, Mistrzostwa Poland Running Academy w ekstremalnych biegach górskich )

- 14- 15 sierpnia, Lubliniec (Katorżnik)

- 29-31 sierpnia, Berlin (rolkarze i biegacze, start w City Nacht Lauf, 10 km)

- 25 listopada, Challange Marathon na Cyprze (maraton rozłożony na cztery etapy, zakończenie sezonu)

 


Ambasadorzy i eksperci Poland Running Academy

 

Robert Korzeniowski (czterokrotny mistrz olimpijski), Joanna Frankiewicz, Piotr Gruszczyński (senator, były członek elity polskich maratończyków), Ryszard Szczepański (trener Bronisława Malinowskiego), Witold Szmańda ( biegacz, trener osobisty gwiazd filmowych w Hollywood  m.in. Keanu Reeves, Alicja Bachleda-Curuś),  Henryk Paskal (prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów, dyrektor półmaratonu w Pile), Marek Dudziński (szef Runner’s World).

Ewa Ziubrak (Runnerwsworld), Dr Maciej Nowak (specjalista od kontuzji, lekarz kadry narodowej piłki ręcznej),  Dariusz Wizor ( trener odnowy biologicznej, masażysta PRA).