http://wszystkoobieganiu.com.pl

Zadbaj o zdrowe stawy PDF Drukuj Email
wtorek, 14 grudnia 2010 09:35

Glukozamina zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tkanki chrzęstnej, więzadeł oraz mazi stawowej, regenerację tkanki chrzęstnej i włókien kolagenowych, leczenie dolegliwości stawowych na tle artretycznym i reumatycznym, twierdzą sportowi fizjoterapeuci.

Biegacze wiedzą, że glukozamina jest równie potrzebna jak trening na świeżym powietrzu. Wspomaga odnowę stawów zmasakrowanych podczas biegania po asfaltowych nawierzchniach. Nadmierne ścierania się powierzchni ciernych daję takie wrażenie, jakby kość ze nieprzyjemnym zgrzytem ocierała się o kość.

Gdy organizm nie dysponuje wystarczającą ilością glukozaminy, maź staje się rzadsza i bardziej wodnista, stawy nie są wystarczająco „smarowane” i stają się bardziej podatne na wyeksploatowanie i uszkodzenia. Inne „elementy cierne” naszego układu kostnego jak krążki międzykręgowe kręgosłupa (dyski) niestety również podlegają podobnym procesom.

Na stawy cierpią też osoby z nadwagą. Regularnie zażywana glukozamina łagodzi sztywność stawów, stymulując odbudowę komórki chrząstki stawowej do odbudowy „smarów”.

Glukozamina 500 plus”, produkowana przez Laboratoria Natury zawiera Boswellia Serrata. Oczyszczony ekstrakt tej wydzieliny jest używany w wielu preparatach ziołowych ze względu na zawartą w nim substancję czynną – kwas bosweliowy, który jest bardzo skuteczny w utrzymywaniu zdrowych stawów, wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.


Laboratoria Natury są Partnerem Poland Running Academy


Przemysław Walewski

Poprawiony: wtorek, 14 grudnia 2010 14:35