http://wszystkoobieganiu.com.pl

Ojciec, prać? Czyli jak prać odzież sportową PDF Drukuj Email
czwartek, 12 kwietnia 2012 19:38

Ano, prać, uważaj jednak, żebyś nie zniszczył mojej nowej bluzy technicznej ! No właśnie, wielu biegaczy nie zdaje sobie sprawy z tego, że odzieży sportowej nie pierze się tak, jak np. bielizny. Nieumiejętne podejście do tego tematu może skutkować zniszczeniem walorów „technicznych”. Dotyczy to zarówno bluz, rajtek, koszulek, jak i skarpetek. Jeden z mitów na temat produktów technicznych wysokiej klasy głosi, że pranie jest szkodliwe dla ich membran. Nic bardziej mylnego, to właśnie brud na powierzchni np. kurtek może doprowadzić do zatykania się membran i osłabienia ich właściwości.

 

Najlepiej prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Drugą istotną rzeczą jest, aby zadbać o dokładne wypłukanie. Nie pierzmy w popularnych płynach zmiękczających do tkanin. Niszczą one strukturę materiału. Po pewnym czasie zauważymy, że koszulka rozciąga się i nie „oddycha”, a skarpetki będą o numer większe.

Pamiętajmy o bardzo dokładnym wypłukaniu po praniu. Spodenki, koszulki i skarpetki możemy prać ręcznie. Nie musimy czekać aż uzbiera się na wielkie pranie w pralce. Nie używajmy też wybielaczy. Starajmy się plamy sprać ręcznie. Wybielacze nie są dla odzieży technicznej!

Nasi Czytelnicy stosują z powodzeniem Bil Sport Active. To specjalistyczny płyn do prania i pielęgnacji odzieży sportowej, polecany szczególnie do tkanin funkcyjnych: oddychających, nieprzemakalnych, wiatroszczelnych, membranowych, bawełnianych i innych trudnych w pielęgnacji. W swojej formule zawiera neutralizator zapachów, który działa jak antyperspirant, pochłaniając pot i długo utrzymując świeżość tkaniny. Produkt gwarantuje niezawodną pielęgnację oraz ochronę odzieży sportowej i jest polecany przez jej czołowych producentów: 4F, Brubeck, Tico, Active Wear, Grupa Ventus, DiSport, 2Skin i Legea.

 


 

Producentem płynu Bil Sport Active jest Libella Sp. z o.o. Produkt jest dostępny w wybranych punktach sprzedaży na terenie całego kraju, a także w sklepie internetowym Reerun.pl i w sprzedaży wysyłkowej firmy Libella, prowadzonej za pośrednictwem serwisu Allegro. Kiedyś można było go kupić m.in. w Netto, co zapewniało większość dostępność do produktu.

Więcej informacji na www.libella.com.pl

 

Poprawiony: sobota, 16 czerwca 2012 13:55