http://wszystkoobieganiu.com.pl

W czym biegać w górach? PDF Drukuj Email
piątek, 20 marca 2015 21:24

Szum górskich strumyków, szmer poruszanych kamieni i stukot racic uderzających o skały. Wsłuchuj się w odgłosy natury i ciesz się jej bliskością. Nowe buty do speed hikingu Merrell Capra, inspirowane światem przyrody, pozwolą wspinać się szybciej i wyżej, utrzymać stabilność na granicy niepewności.

Speed hiking to nie tylko szybkie wędrówki w górach, ale Capra to dobry wybór na trudne trasy biegowe w górach. W czasie wyprawy na szlak, tempo i teren mogą być zróżnicowane. Lekkie i elastyczne buty, które pozwolą łatwo i wygodnie przebyć trasę. Model Merrell Capra wyróżnia idealne dopasowanie do stopy. Wierzch butów wykonano ze skóry syntetycznej oraz siateczki. Zastosowano w niej oczekującą na przyznanie patentu technologię Stratafuse™, która zapewnia dobre trzymanie stopy i wspiera jej naturalne ruchy. Specjalny system sznurowania stabilizuje stopę, a język z wstawkami uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza buta. W modelach Capra wykorzystano technologię Gore-Tex®, która sprawia, że buty mają zdolność "oddychania", są wodoszczelne i można je nosić przez cały dzień.

Konstrukcja bieżnika Merrell Capra została zainspirowana budową racic górskich kozic - gwarantuje świetną przyczepność na nierównym, suchym i mokrym terenie. Podeszwa środkowa UniFly™ zapewnia solidną amortyzację i ochronę w tylnej części buta oraz dobre wyczucie terenu w części przedniej. Podeszwa zewnętrzna Vibram® gwarantują świetną przyczepność na nierównym, suchym i mokrym terenie.

Nasi reporterzy  testują ten model i opiszą swoje wrażenia.

Capra Sport GTX 65039 499pln