http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nowy model kultowego Pegasusa PDF Drukuj Email
czwartek, 05 września 2013 09:46

Nike świętuje 30. urodziny swojego biegowego klasyka. W tym wieku Air Pegasus jest lżejszy, bardziej dopasowany i po prostu lepszy niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od poziomu zaawansowania biegacze na całym świecie wiedzą, że aby osiągnąć sukces potrzeba czasu i  ciężkiej pracy oraz komfortowych butów. Na rynku pojawił się właśnie nowy model Nike Air Pegasus+ 30.

– Pegasus to jeden z moich ulubionych butów – mówi Mo Farah, Mistrz Świata w biegach długodystansowych, który przez większość swojej kariery trenował w Air Pegasusach. – To naprawdę ważne, by biegać w obuwiu, które zapewnia dobrą amortyzację, jest lekkie jak tylko to możliwe,  a zarazem oferuje niezbędne wsparcie – dodaje brytyjska gwiazda biegów.

Nike Pegasus Mo Farah 1

Przez 30 lat but ten był pierwszym wyborem w świecie biegania, cenionym za poduszkę amortyzującą Nike Zoom, niewielką wagę oraz dopasowanie i komfort niczym w dziecięcej kołysce. Podczas, gdy przez lata kolejne odsłony buta ewoluowały, jego główny koncept pozostał niezmienny: konsekwentnie dostarczać biegaczom jakości, jakiej oczekują.


Nowy model serii skupia się na innowacjach w trzech obszarach: przodzie stopy, śródstopiu oraz pięcie. Poprzez zastosowanie strategicznie rozmieszczonych, bezszwowych warstw, but jest niezwykle lekki i wygodny. Cholewka, wykonana z materiału engineered mesh, zapewnia wsparcie i wentylację w kluczowych strefach.

Nike Pegasus Męski 3

Znajdująca się rejonie pięty poduszka Nike Zoom Unit oferuje sprężystą amortyzację. Wewnętrzny zapiętek dokładnie „owija” tył stopy dla lepszej ochrony.Linia Pegasus od zawsze była znana ze swojego precyzyjnego dopasowania.

W Air Pegasus+ 30 wykorzystano wkładkę Fitsole, odwzorowującą kształt stopy. Dzięki warstwowej konstrukcji cholewki, między strukturą mesh a wspomnianą wkładką umieszczono odblaskowy materiał. W ten sposób biegacze są lepiej widoczni w trudnych warunkach pogodowych.Podeszwa zewnętrzna posiada kratkowany bieżnik, wykonany z gumy przyjaznej środowisku.  Jest ona wytrzymała i zapewnia świetną przyczepność na zróżnicowanych nawierzchniach. Dokładnie rozmieszczone nacięcia zwiększają jej elastyczność. Co więcej, sięgają głębiej po zewnętrznej stronie buta, zaś w środkowej są płytsze – wszystko po to, aby zapewnić bardziej naturalny bieg.Nike Air Pegasus+ 30 jest już dostępny na Nike.com oraz w sklepach Nike na terenie Polski.


Tekst promocyjny