http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nowe Nike LunarGlide+ 4 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 14:31

System Dynamic Support oraz innowacyjna technologia Nike Flywire gwarantują najwyższą jakość biegu oraz idealne dopasowanie niczym rękawiczka.

- rewolucyjne dopasowanie i technologia nylonowych włókien Nike Flywire.
- system dynamicznego wsparcia Dynamic Fit łączący w sobie stabilizację i amortyzację.
- but jeszcze lżejszy od swego poprzednika – Nike LunarGlide+ 3.

Tego lata, gdy największe gwiazdy sportu rywalizować będą o zwycięstwo na światowych arenach, amatorzy biegania będą mogli pokonywać kilometry, korzystając z tych samych technologii, co profesjonaliści w swej drodze na szczyt. Innowacyjność zastosowanych rozwiązań jest najbardziej zauważalna w najnowszej, czwartej generacji butów Nike LunarGlide+ 4. Łączą one technologię Nike Flywire z systemem dynamicznego wsparcia – Dynamic Support.

Nike LunarGlide+ 4 gwarantują doskonałe dopasowanie niezależnie od prędkości i charakteru biegu. Wykorzystano w nich przełomową technologię Nike Flywire, z której korzystają też najlepsi sprinterzy i biegacze średniodystansowi w swoich modelach Nike Zoom Superfly R4 i Nike Zoom Victory Elite. Technologia Nike Flywire opiera się na wykorzystaniu włókien nylonowych o wysokiej dynamice przenoszenia sił, dostosowujących się do ruchu stopy i zapewniających silne wsparcie oraz komfort przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i niewielkiej wagi buta. System włókien Flywire obejmuje stopę w pełnym wymiarze, gwarantując idealne dopasowanie, podobnie jak rękawiczka, co eliminuje powstawanie zbędnych przestrzeni wewnątrz buta, typowych dla tradycyjnej cholewki.

But LunarGlide+ 4 łączy w sobie najlepsze cechy dwóch technologii: z jednej strony niesamowite dopasowanie i wsparcie stopy, a z drugiej – niezrównany komfort biegu, dzięki bardzo dobrze amortyzującemu systemowi Lunarlon mówi Rob Williams, Senior Footwear Designer, Nike Running

Pianka Lunarlon, zastosowana w systemie wsparcia stopy Dynamic Support, umożliwia bardzo komfortową i sprężystą amortyzację, niezależnie od pokonywanego dystansu. Jest wynikiem współpracy pomiędzy projektantami Nike oraz laboratorium Nike Sport Research Lab. Na światowych rynkach pojawiła się cztery lata temu w systemach amortyzacyjnych podeszwy środkowej butów do biegania Nike LunaRacer+ oraz Nike LunarTrainer+.

System dynamicznego wsparcia Dynamic Support zastosowany w butach Nike LunarGlide+ 4 to dwuelementowa konstrukcja, gwarantująca stabilność i amortyzację. Dwa przeciwlegle ułożone, piankowe kliny (pianka Lunarlon o różnych gęstościach) zapewniają stopie optymalną stabilizację na każdym etapie jej pracy (od uderzenia piętą o podłoże, przez przetoczenie, po wybicie).Ten innowacyjny system zapewnia stopniowe przenoszenie sił w obszarze całej podeszwy, podnosząc komfort biegu bez względu na indywidualny krok biegowy.

Projekt cholewki buta Nike LunarGlide+ 4 gwarantuje idealne dopasowanie, wsparcie oraz stabilizację. Klips na pięcie to znak rozpoznawczy serii LunarGlide. Element ten wbudowany jest w piankę o większej gęstości i ma za zadanie stabilizować piętę i zapobiegać jej zbędnym ruchom podczas cyklu przetaczania stopy.

Duża powierzchnia zastosowanej w cholewce siateczki mesh zapewnia wentylację i wsparcie oraz bardzo opływowy kształt buta. Projektanci Nike LunarGlide+ 4 podeszli również z pasją do stylizacji, dzięki czemu but wygląda naprawdę atrakcyjnie.

Nike LunarGlide+4 jest kompatybilny z systemem Nike+, dzięki czemu biegacze mogą śledzić, analizować i dzielić się swoimi wynikami z innymi za pośrednictwem portalu nikeplus.com. Licząca obecnie 6 milionów użytkowników społeczność Nike+ jest największą międzynarodową platformą internetową dla biegaczy.

Nike LunarGlide+4 są dostępne w sprzedaży od 15 lipca br. w cenie 479 zł.


09_Nike_LunarGlide4_but_mski


 

 

Poprawiony: poniedziałek, 27 sierpnia 2012 15:33