http://wszystkoobieganiu.com.pl

Kolekcja Nike Lunarlon PDF Drukuj Email
czwartek, 23 lutego 2012 11:16

Firma Nike prezentuje kolekcję Nike Lunarlon – nową linię obuwia treningowego, biegowego oraz koszykarskiego dla kobiet i mężczyzn, pozwalającego sportowcom osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Nike Lunarlon to efekt współpracy zespołu projektantów Nike oraz laboratorium Nike Sports Research Lab (NSRL), które przeprowadziło szereg testów na specjalnych platformach badających nacisk stopy biegacza w poszczególnych punktach podeszwy buta. Dodatkową inspiracją dla projektu stała się obserwacja kroków astronautów poruszających się po Księżycu. Stan nieważkości jest właśnie dla Nike punktem odniesienia przy tworzeniu rewolucyjnych systemów amortyzacji obuwia.

Wprowadzona cztery lata temu technologia piankowa Nike Lunarlon zapewnia równomierny rozkład sił na całej stopie, gwarantując ultralekką a jednocześnie sprężystą amortyzację, która pomaga chronić stopę, poprawiając stabilizację i komfort ruchu. W rezultacie usprawnia również jakość biegu czy treningu sportowego.

Pianka amortyzująca Lunarlon, zastosowana w zwiększonej ilości w całej kolekcji obuwia sportowego Lunarlon, jest o 30% lżejsza niż standardowa pianka Phylon, dzięki czemu zapewnia jeszcze większy komfort i możliwość dopasowania buta do stopy.

Technologia Dynamic Flywire zapewnia dynamiczne wsparcie stopy, które polega na luzowaniu i napinaniu się wraz z naturalnym ruchem stopy, gwarantując doskonałe dopasowanie buta, bez względu na rodzaj aktywności sportowej.

Kolekcja Nike Lunarlon składa się z następujących modeli butów: Nike Lunarglide+4, Nike Hyperdunk, Nike LunarTR1 oraz Nike Lunar HyperWorkout+.


Nike Lunarglide+ 4

Ultralekki, gwarantujący odpowiednią amortyzację but Nike Lunarglide+4 jest o 18% lżejszy od Nike Lunarglide+3 i waży jedynie 283g. Dzięki miękkiej i sprężystej amortyzacji Lunarlon oraz technologii Dynamic Flywire pomaga maksymalnie wykorzystać indywidualne możliwości każdego sportowca.

Nike LunarTR1

Najwyższej klasy amortyzacja, ultralekkość (311,8g, czyli 10% mniej niż TR1.3) oraz doskonała oddychalność sprawiają, że Nike LunarTR1 jest jeszcze bardziej uniwersalny i nadaje się do uprawiania jeszcze większej liczby sportów. Technologia Flywire zapewnia dynamiczne wsparcie stopy w przypadku zmian kierunku ruchu, bez względu na rodzaj treningu.

Nike Lunar HyperWorkout+

Nike Lunar Hyperworkout+ wyposażono w podeszwę środkową przeznaczoną do treningu, łączącą amortyzację Lunarlon z technologią Dynamic Flywire i zapewniającą doskonałe reagowanie buta. Ultralekki but waży jedynie 170g jest o 16% lżejszy niż Nike Lunar Allways TR.

Więcej informacji: TUTAJ


 

nike_lunar

Poprawiony: czwartek, 23 lutego 2012 11:27