http://wszystkoobieganiu.com.pl

Nowe NIKE LUNARGLIDE + 3 – wykorzystaj każdą przewagę PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 sierpnia 2011 12:08

Główną nowością jesiennej kolekcji Nike Running jest kolejna, unowocześniona odsłona „księżycowych” butów – Nike LunarGlide+3.

Nike LunarGlide+3 łączą w sobie wyjątkową stabilność, ultramiękki system tłumienia wstrząsów oraz dokładne dopasowanie. Dzięki temu umożliwiają płynny ruch stopy podczas biegu i zapewniają jej doskonałe wsparcie, a jednocześnie są lekkie, elastyczne
i umożliwiają skórze oddychanie. W modelu tym zastosowano rewolucyjny system Dynamic Support, który pozwala na dopasowanie się buta do sposobu biegu użytkownika, niezależnie od budowy stopy. W podeszwie buta LunarGlide+3 umieszczono charakterystyczny klin, który dzięki użyciu dwóch rodzajów pianki (miękkiej i twardej) umożliwia płynneprzetaczanie stopy podczas biegu. Ulepszona konstrukcja miękkiej pianki Lunarlon wzdłuż podstawy stopy zapewnia tłumienie wstrząsów i komfort, a innowacyjny system Dynamic Fit na śródstopiu poprawia dopasowanie i wsparcie.

System Dynamic Support

W butach Nike LunarGlide+3 zastosowano Dynamic Support — dwuczęściowy system podeszwy środkowej zapewniający optymalną stabilność, tłumienie wstrząsów i wsparcie potrzebne do płynnego biegu.

System Dynamic Support zawiera dwa przeciwstawne kliny z pianki dwóch typów: supermiękki rdzeń z pianki Lunarlon do tłumienia wstrząsów oraz gęstą piankę podstawy zapewniającą lepsze wsparcie.

Wielu biegaczy ma tendencję do nadpronacji, co oznacza, że ich pięty lądują na podłożu pod ostrym kątem, przez co kostka kierowana jest do środka. Dlatego też, by zneutralizować to zjawisko, pianka Lunarlon jest gęstsza na zewnątrz, czyli tam, gdzie biegacz oczekuje większego tłumienia wstrząsów. Natomiast mocniejsza pianka podstawy jest gęstsza wewnątrz, czyli
w miejscu, w którym biegacz potrzebuje większej stabilności. Podczas stawiania i zginania stopy kliny systemu Dynamic Support zapewniają odpowiednio miękkość i stabilność,umożliwiając łatwe, stopniowe przetaczanie stopy.

Nike Lunarglide+3 są dostępne od 19 lipca br. w głównych sklepach z ofertą produktów Nike.


nike_4
Poprawiony: poniedziałek, 22 sierpnia 2011 12:34