http://wszystkoobieganiu.com.pl

Najnowsze technologie PDF Drukuj Email
środa, 29 marca 2006 13:11

Technologie stosowane w butach do biegania Nike

AIR

Poduszka AIR z wtłoczonym do środka gazem zapewnia doskonałą amortyzację, chroniąc stawy i mięśnie biegacza. Duży komfort i wytrzymałość, jakie gwarantuje AIR pozwala biegaczowi dłużej trenować, co przekłada się na osiągniecie lepszych wyników. Wytrzymałość systemu AIR ma ogromne znaczenie dla sportowców, ponieważ potrzebują oni trwałej i niezmiennej amortyzacji w butach. W standardowych butach do biegania, od momentu ich założenia, piankowy materiał podeszwy środkowej zaczyna ulegać zniszczeniu i z każdym krokiem, czy podskokiem amortyzacja staje się coraz słabsza. Kiedy zastąpimy piankę podeszwy środkowej poduszką Nike AIR, możemy utrzymywać ten sam poziom amortyzacji przez cały czas użytkowania buta. Im większa jest poduszka Nike AIR, tym mniej materiału znajduje się w podeszwie środkowej i przez to otrzymujemy lżejszy but. Im lżejszy but, tym mniej energii sportowiec musi angażować w ruch. W zależności od potrzeb biegacza może on wybrać odpowiednią odmianę systemu AIR: AIR - podstawowa amortyzacja oraz komfort, AIR Max - maksymalny komfort i maksymalna ochrona mięśni oraz stawów poprzez zastosowanie grubszej poduszki gazowej i AIR Zoom - doskonała sprężystość.

SHOX

System SHOX to wspaniały przykład inowacyjnego myślenia oraz wyznaczania nowych standardów w obuwiu sportowym. W technologii Shox wykorzystywane są charakterystyczne kolumny z uretanu. Ze względu na dużą wytrzymałość tego rozwiązania, stosuje się je w zawieszeniach bolidów Formuły I. Tak zbudowana podeszwa środkowa zapewnia doskonałą amortyzację bez utraty stabiliności oraz ogromną sprężystość, niemal wypychającą biegacza do przodu..

FREE

Technologia Free to synteza natury i współczesnych rozwiązań, symulująca naturalne ruchy bosej stopy, zapewniająca jej przy tym niezbędną ochronę. Podeszwa środkowa i zewnętrzna stanowią tu jedną całość, przez co but jest wyjątkowo lekki. Głębokie nacięcia i rowki uelastyczniające na podeszwie zostały tak rozmieszczone, aby pokrywały się z anatomią stopy zapewniając jej pełną swobodę ruchów. Stosowanie Nike Free stanowi doskonałe uzupełnienie treningu efektywnie wzmacniając mięśnie stóp, dając tym samym szansę na lepsze osiągnięcia w sporcie.